Projekt (C)EZPRES

Rádio (C)EZPRES

Aj tento školský rok 2013/2014 - vďaka úspešne ukončenému projektu z nadačného fondu TELEKOM pri nadácii PONTIS - pokračujeme vysielaním nášho školského rádia (C)EZPRES. Do radov moderátorov pribudli posily z 5. a 6.triedy: S.Oškerská, D.Plevková, A.Pražáková. Vysielania budú zamerané na aktuálne dianie v našej škole a obci. Pokračujeme s pesničkami na želanie a prezentáciou jednotlivcov zo všetkých tried.

Do skorého počutia.Redakčná rada: L.Banásová, V.Chalupková, J Chovancová

spracovala p. uč. Pösová

Cez projekt (C)EZPRES, vďaka nadačnému fondu TELEKOM pri nadácii Pontis, sa našej škole podarilo obnoviť technické zariadenie školského rozhlasu. Získali sme finančnú podporu, pomocou ktorej sa mohol tento projekt zrealizovať.

Zároveň by sme sa chceli poďakovať p.starostovi Ing.I.Sádovskému a p.J.Cigáňovi za pomoc a spoluprácu pri realizácii tohto projektu.

Toto vybavenie sa používa vrámci mediálneho krúžku. Tento názov nesie aj naše školské rádio: C(E)ZPRES. Redakčnú radu tvoria žiaci: V.Chalupková VIII.tr.,J.Chovancová VIII.tr.,L.Banásová VIII.tr., M.Jakubík IX.tr. Logo vytvorila: K.Pintérová VIII.tr.a ďalší extwrní spolupracovníci. Ich úlohou je pripraviť vysielanie raz do týždňa, robiť rozhovory so zástupcami jednotlivých tried, vyhlasovať súťaže a ich výsledky, informovať o dianí na našej škole a v obci. Výhodou nášho rozhlasu je, že žiaci dostanú informácie včas, majú lepší prehľad, čo sa deje na škole a v obci, do akých aktivít sa dá zapojiť, čo nové ich čaká a prípadne ako dopadli v poslednej súťaži.

Každý týždeň si jedna trieda vyberá pesničky na želanie a naši moderátori so zástupcami tried urobia krátky rozhovor. Deti sa tešia, že vidia ako školský rozhlas funguje a ostatní zase počuujú svojich spolužiakov vo vysielaní. Samozrejme, že na vybrané pesničky si mohli v triedach zatancovať - využili to hlavne hlavne mladší žiaci.

zodpovedná p.uč. Pösová