Od 18.4 do 22.4. 2016 sa žiaci III. a IV. ročníka zúčastnili plaveckého výcviku na plavárni v Nových Zámkoch. V pondelok začalo prekonávať svoj strach 20 detí a v piatok 17 detí predviedlo svoje plavecké schopnosti zaplávaním 100 m plaveckým spôsobom, ktorý im najviac vyhovoval. Žiaci bojovali s vodou, ktorá sa im zdala byť zo začiatku studená, ( 27 stupňov), niektorým sa zdala hlboká, viacerí pociťovali únavu, nechceli si ponoriť tvár do vody, báli sa skočiť do bazéna. Všetci však prekonali samých seba, našli v sebe dostatok odvahy, aby plávali bez pomôcok, s bojazlivým úsmevom sa postavili na stupienok a skočili, šmykli sa po doske a ponorili sa pod vodu a pri radostnom špliechaní im teplota vody vôbec nevadila. Zaplávať 100 metrov jedným spôsobom vôbec nie je jednoduché, ale všetci to v piatok zvládli a majú právo byť na seba hrdí. Pochválili ich aj pani inštruktorky, ktoré ich zároveň upozornili na nebezpečenstvá hroziace vo vode a pri plávaní a odporučili im, aby svoje schopnosti ďalej zdokonaľovali, aby sa pre nich plávanie stalo obľúbenou rekreačnou činnosťou, pri ktorej sa budú cítiť bezpečne a uvoľnene.
zodp. p.uč. Kazíková, p. uč. Ďuricová