Pozvánka na zápis

Piatok 19. 4. 2024

• Okresné kolo Geografickej olympiády sa uskutočnilo 12.3.2024 v Nových Zámkoch. Našu školu reprezentovali žiaci z 5., 7. a 8. ročníka, ktorí súťažili v nasledovných kategóriách :

kategória E ( 8. a 9. roč.) – Timotej Hoppan, Andrej Tinák

kategória F ( 6. a 7. roč.) – Tadeáš Pražák, Oskar Strömpl

kategória G ( 5. roč. ) – Matúš Kmeťo

V okresnom kole v kategórii E ( 8. a 9. roč.) súťažilo 46 žiakov a úspešnými riešiteľmi boli Timotej Hoppan (10. miesto) a Andrej Tinák ( 13. miesto).

V okresnom kole v kategórii F ( 6. a 7. roč.) súťažilo 55 žiakov. Oskar Strömpl získal 24. miesto a Tadeáš Pražák získal 49. miesto.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Staré divadlo Nitra.

STVORENIE

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu.

Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít

v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%! Oslovte prosím aj svojich známych a priateľov.

Finančné prostriedky budú použité na:

• V rámci mesiaca knihy žiaci 5. až 7.ročníka si vybrali svoju obľúbenú knihu a spracovali informácie vo forme projektu. Najväčšej obľube u našich žiakov sa teší fantasy literatúra, detektívna literatúra, ale i staršia literatúra pre deti a mládež - Danka a Janka alebo Rozprávky o psíčkovi a mačičke. Prezentujúci uviedli krátku informáciu o autorovi, o diele, ale hlavne vyslovili svoj názor, prečo by si práve túto knihu mali ich spolužiaci prečítať. Z viacerých sa stali ilustrátori, ktorí svoju reprodukciu obohatili aj pekným obrázkom. Svoje prezentovanie viacerí obohatili tým, že sa na chvíľu zmenili na ich obľúbené knižné postavy. Verím, že to bolo obohacujúce pre všetkých zúčastnených a čítanie kníh naďalej zostane ich koníčkom.

• Pri príležitosti Svetového dňa vody si šikovní siedmaci pripravili súťažno - zábavné aktivity pre piatakov a šiestakov. V úvode ich prostredníctvom prezentácie oboznámili s tohtoročnou témou, ktorá znie "VODA PRE MIER" a zdôraznili význam vody pre ľudí. Obe družstvá sa výborne popasovali s aktivitami a odmenou pre všetkých bola VODA, za ktorú ďakujeme sponzorovi firme Menzi Muck SLOVAKIA a. s.

Zodp. Slováková

• Na našej škole máme veľa úspešných reprezentantov v rôznych športových disciplínach. Každý rok sa zúčastňujeme mnohých súťaží. Začiatok roka 2024 bol pre nás tiež výzvou a začal veľmi dobrými výsledkami :

Február:

Majstrovstvá okresu v Nových Zámkoch vo florbale žiakov - 2. miesto (F. Foltin, M. Feješ, M. Taldík, Š. Levák, I. Levák, M. Sádovský, J. Holka, M. Šulka, F. Sojka, T. Sulan)

Majstrovstvá okresu v Nových Zámkoch vo florbale žiačok - 3. miesto ( N. Bednáriková, N. Vičanová, P. Debrecíniová, V. Chromeková, M. Račeková, L. Chrenková, P. Sádovská)

• Dňa 21. marca 2024 sa v Šuranoch uskutočnilo dekanátne (okresné) kolo 22. ročníka Biblickej olympiády. Družstvo v zložení Ninka Hoppanová, 9.roč., Timotej Hoppan, 8. roč. a Kristián Kazík, 7. roč. skončilo na 1. mieste a bude ďalej reprezentovať našu školu a šuriansky dekanát v diecéznom (krajskom) kole v Nitre.

Za krásny úspech srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

Zodp. Vidová

• Ani sme sa nenazdali a je tu jar vo svojej ,,plnej kráse ". Deti si užívajú tvorenie s jarnou tematikou. Veľkonočné vajíčka, chutné zajačiky, sliepočky z bavlniek a jarná záhradka sa na nich usmievajú z nástenky na chodbe. Deti využili rôzne techniky: pieskovanie, servítkovú techniku a prácu s drevom.
    Zodp. pani asist. Tinaková, Cziriová

• Kým deviataci písali testy, mladší žiaci sa vybrali na cesty.
    Exkurzia bola skvelá, bavila sa každá trieda.
    Už vieme, ako to vyzerá v rakete,
    ako urobiť bubliny,
    vieme postaviť most aj zmagnetizovať železné piliny.
    Nezľakli sme sa práce so žeriavom, usilovne sme pracovali, aby z nás rodičia aj pani učiteĺky radosť mali.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Ujo Viktor.

• Riaditeľka ZŠ s MŠ v Mani v zmysle § 150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a na základe § 3 ods. 10 Vyhlášky MŠVVa Š SR 231/2009 Z. z. o organizácii školského roka na základných školách oznamuje, že z dôvodu organizačného zabezpečenia Testovania 9 – 2024.

dňa 20. 3. 2024 udeľuje žiakom 5. - 8. ročníka riaditeľské voľno.

Mgr. Eva Abrmanová, riaditeľka školy

• Posledný vyučovací deň: 1. marec 2024 (piatok)

Prázdniny: 4. marec 2024 – 8. marec 2024

Nástup do školy: 11. marec 2024 (pondelok)

• Do školského kola Geografickej olympiády sa prihlásilo 20 žiakov z 5., 6., 7. a 8. ročníka.

Školské kolo Geografickej olympiády sa uskutočnilo 19.1.2024 online formou a zúčastnilo sa ho 16 žiakov, ktorí súťažili v nasledovných kategóriách :

kategória E ( 8. a 9. roč.) – Filip Foltin, Timotej Hoppan, Ivan Levák, Matúš Sádovský, Andrej Tinák,

kategória F ( 6. a 7. roč.) – Tomáš Baťalík, Tibor Ďuráč, Filip Sojka, Karolína Sojková,Peter Hajnala, Scarlett Chromeková, Kristián Kazík,Tadeáš Pražák,Oskar Strömpl,

• Hviezdoslavov Kubín

Každoročne Regionálne osvetové stredisko v Nových Zámkoch organizuje prehliadku v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Tento rok našu školu v obvodnom kole reprezentovali žiačky – Natália Galbavá, Martina Feješová, Natália Laudíková a Malvína Račeková. Martinka Feješová si svojím vystúpením v kategórii próza zaslúžene vybojovala 3. miesto. Martinke gratulujeme a všetkým dievčatám ďakujeme za ich svedomitú prípravu a reprezentáciu školy.

Šaliansky Maťko